Pyramidové ohniště na výrobu biouhlu 80 litrů

Novinka Doporučujeme
Značka: PRAuhel
9.300 Kč 7.686 Kč bez DPH
Na objednání

Mobilní pyramidové ohniště na výrobu biouhlu o objemu 80 l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Od přátel biouhlu a PRAuhlu zvlášť vznikla naléhavá poptávka po zařízení pro domácí výrobu biouhlu z vlastního zahradního odpadu. Zadání bylo jasné. Zmenšit zařízení, zásadně ho zlevnit a ještě umožnit jeho přepravu od výrobce rovnou zákazníkovi a to běžnou dopravní společností na balíky.

Využili jsme zkušeností s provozem našich Kon – Tiki deep cone kilns, nastudovali informace ze světa a s inspirací od stavitelů Flat –Tiki kilns a Pyramid kilns jsme se pustili do vývoje Pyramidového ohniště.  Ve snaze ušetřit váhu zařízení jsme otestovali plechy od síly 2 mm až po 4 mm a zkoušeli jejich odolnost a stálost ve tvaru při denním provozu ohniště. Samozřejmě prioritou byla i výroba kvalitního biouhlu z našeho zahradního odpadu. Naším cílem není nablýskaný estét, ale funkční pracant. Proto nekoukáme na mírné deformace dílů při prudkém chlazení rozpáleného plechu a případnou rez, které nijak nemění funkci ohniště.

Výsledkem je Pyramidové ohniště, které má dno z materiálu silného 4 mm a bočnice 3 mm. Váha je kolem 30 kg. Jeho podstatnou výhodou je, že je složené z dílů, které jsou spojené šrouby. Není potřeba ho svařovat a kroužit do kónického tvaru, což zlevňuje jeho výrobu. V rozloženém stavu se dá velmi dobře poslat dopravcem, takže šetří náklady na přepravu a dopravu k vám. Samozřejmě, že se v něm vyrábí kvalitní biouhel. Na jeden výpal se do něj vejde pohodlně 80 l biouhlu a ještě zbude okraj, aby nevypadával při přendávání.

Návod na údržbu a užívání - OHNIŠTĚ

Dodání do 4 týdnů od kompletní úhrady, ale obvykle bývá v rozmezí 10 - 14 dní.

Doprava je zDARma v bytelném dřevném bednění, z něhož lze rovnou udělat třísky na první výpal pro výrobu vašeho biouhlu.

Po tel. dohodě je možný i přímý osobní odběr na odběrném místě přímo u PRAuhlíře. V takovém případě je koncová cena 8.500,- Kč.

Více info o výrobci najdete na prauhel.cz.

Doplňkové parametry

Kategorie: PRAuhel
? Vyrobeno v: ČR
Váha: 30 Kg
Objem: 80 l
? Síla materiálu bočnice: 3 mm
? Síla materiálu dna: 4 mm
Výška ohniště: 578 mm
Výška bočnice: 616 mm
Celková šířka ohniště: 815 mm

PYRAMIDOVÉ OHNIŠTĚ a výroba dřevěného uhlí + gril

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: