Pyramidové osmiboké ohniště na výrobu biouhlu 200 litrů

Novinka Doporučujeme
Značka: PRAuhel
16.480 Kč 13.620 Kč bez DPH
Skladem v centrálním skladě (ČR)

Mobilní osmiboké pyramidové ohniště na výrobu biouhlu o objemu 200 l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Od přátel biouhlu a PRAuhlu zvlášť vznikla naléhavá poptávka po zařízení pro domácí výrobu biouhlu z vlastního zahradního odpadu. Zadání bylo jasné. Zmenšit zařízení, zásadně ho zlevnit a ještě umožnit jeho přepravu od výrobce rovnou zákazníkovi a to běžnou dopravní společností na balíky.

Využili jsme zkušeností s provozem našich Kon – Tiki deep cone kilns, nastudovali informace ze světa a s inspirací od stavitelů Flat –Tiki kilns a Pyramid kilns jsme se pustili do vývoje pyramidového ohniště. Ve snaze ušetřit váhu zařízení jsme otestovali plechy od síly 2 mm až po 4 mm a zkoušeli jejich odolnost a stálost ve tvaru při denním provozu ohniště. Samozřejmě prioritou byla i výroba kvalitního biouhlu z našeho zahradního odpadu. Naším cílem není nablýskaný estét, ale funkční pracant. Proto nekoukáme na mírné deformace dílů při prudkém chlazení rozpáleného plechu a případnou rez, které nijak nemění funkci ohniště.

Výsledkem je pyramidové ohniště o osmi bocích, které má dno ze žáruvzdorného materiálu silného 4 mm a bočnice 3 mm s životností min. 10 let. Váha je kolem 50 kg. Jeho podstatnou výhodou je, že je složené z dílů, které jsou spojené šrouby. Není potřeba ho svařovat a kroužit do kónického tvaru, což zlevňuje jeho výrobu. V rozloženém stavu se dá velmi dobře poslat dopravcem, takže šetří náklady na přepravu a dopravu k vám. Samozřejmě, že se v něm vyrábí kvalitní biouhel. Na jeden výpal se do něj vejde pohodlně 200 l biouhlu a ještě zbude okraj, aby nevypadával při přendávání.

Jeho menší verze je pyramidové ohniště o šesti bocích - 80 l.

V této peci vyrobíte 200 litrů biouhlu (dřevěného uhlí určeného pro aplikaci do půdy) během cca 3 hodin.

Dodání do 4 týdnů od kompletní úhrady, ale obvykle bývá v rozmezí 10 - 14 dní.

Cena dopravy ohniště je vždy stanovena individuálně dle skutečné vzdálenosti a bude určena až na základě dodací adresy zvlášť po vytvoření objednávky. Je vždy realizována dopravcem Toptrans a zahrnuje i bytelné dřevěné bednění, z něhož lze rovnou udělat třísky na první výpal pro výrobu vašeho biouhlu. 

Po tel. dohodě je možný i přímý osobní odběr na odběrném místě nedaleko Kutné Hory. V takovém případě je uvedená cena konečná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biouhel
? Vyrobeno v: ČR
Váha: 50 Kg
Objem: 200 l
? Síla materiálu bočnice: 3 mm
? Síla materiálu dna: 4 mm
Výška ohniště: 652 mm
Výška bočnice: 720 mm
Celková šířka ohniště: 1072 mm

Malá Duše K - tentokrát o biouhlu a jeho výrobě s PRAuhlířem

PYRAMIDOVÉ OHNIŠTĚ a výroba dřevěného uhlí + gril

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: