Grilovací deska, plát k pyramidovému ohništi na výrobu biouhlu - 80 l

Novinka Doporučujeme
Značka: PRAuhel
8.640 Kč 7.140 Kč bez DPH
Skladem v centrálním skladě (ČR)

Grilovací deska, plát k pyramidovému šestibokému ohništi Kon-Tiki na výrobu biouhlu - 80 l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pyramidové ohniště o objemu 80 litrů je určeno na výrobu biouhlu pro potřebu zahrady z vlastních zdrojů materiálu. Jenomže…

Biouhlíři a PRAhlíři jsoul lidé družní. Celou výrobu biouhlu povyšují na společenskou událost. Z úklidu zahrady se stává příležitost setkat se s rodinou, přáteli, či sousedy kolem ohně, přikládat a dívat se do plamenů na vznikající rozžhavené uhlíky. Energii plamenů často využíváme na přípravu občerstvení, na opékání všeho a co lze napíchnout na klacek.

Ovšem, přidáním plátu nad rozžhavené uhlíky celé setkání a společenská událost získává jiný rozměr. Vše se zklidní, zpomalí. Najednou se rozšíří možnosti na přípravu rozličných pokrmů a dobrot. Neodoláte pokušení připravovat nejen maso, ale také zeleninu, vejce, rozličné placky na slano i na sladko, dezerty s ovocem. A jako vždy nakonec zůstane biouhel pro vaši zahradu.

Plát prošel naším PRAuhlířským ročním testováním, které pokračuje pravidelným používáním a je připraven najít si cestu i k vám do zahrad. Deska je vyrobena z masivního železa o tloušťce materiálu 12 mm, váží cca 41 kg.

Plát je navržen výhradně pro použití na Pyramidovém ohništi o šesti bocích s objemem 80 l.

Jak se plát používá?

Před prvním použitím celý plát důkladně a ze všech stran a na všech hranách natřete jedlým olejem.

Vyrobte biouhel v pyramidovém ohništi, aby dosahoval těsně pod průduchy v bocích. Biouhel nehaste, nechte ho hořet. Jeho energii využije plát. Mastný plát položte na ohniště. Tvar ohniště a vymezení na plátu vám napoví jak.

Plát má ve svém středu kruhovou díru. Ta slouží pro přikládání suchého palivového dřeva. Dřevo přikládejte do hranice ve tvaru jehlanu. Plamen nad plátem vytahuje vzduch skrz průduchy pyramidového ohniště a zároveň se díky tomuto ohni neustále doplňuje biouhel, který spotřebováváme na ohřev plátu. Obecně lze říci, že čím větší je oheň uprostřed, tím je plát teplejší.

Pokud přestanete přikládat, máte ještě zhruba kolem 6-ti hodin, než se spotřebuje všechen biouhel v ohništi. Pokud chcete biouhel zachovat pro zahradu, plát sundejte a biouhel uhaste, jak jste zvyklí. Pozor, s plátem je nutné manipulovat ve dvou lidech a v rukavicích. Má takovou tepelnou setrvačnost, že ještě 15 minut po sundání z ohniště na něm je možné usmažit vejce.

Plát udržujeme během i po použití tak, že z něj obracečkou oškrábeme zbytky potravin a setřeme hadrem z přírodních vláken, napuštěným jedlým olejem. Před každým novým použitím ho rozpálíme a horký znova naleštíme hadrem. Tak jednoduché to je.

Všichni zahrádkáři a fandové biouhlu jste vynalézaví a velmi všímaví. Velmi brzy zjistíte, jak regulovat přikládáním teplotu plátu a kdy na něj vložit jakou potravinu. 

Větší verze pyramidové ohniště o osmi bocích - 200 l.

Dodání do 4 týdnů od kompletní úhrady, ale obvykle bývá v rozmezí 10 - 14 dní.

Cena dopravy plátu je vždy stanovena individuálně dle skutečné vzdálenosti a bude určena až na základě dodací adresy zvlášť po vytvoření objednávky. Je vždy realizována dopravcem Toptrans a zahrnuje i bytelné dřevěné bednění, z něhož lze rovnou udělat třísky na první výpal pro výrobu vašeho biouhlu či přímého grilování.

Po tel. dohodě je možný i přímý osobní odběr na odběrném místě nedaleko Kutné Hory. V takovém případě je uvedená cena konečná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biouhel
? Vyrobeno v: ČR
? Síla materiálu - tloušťka: 12 mm
Váha: 41 Kg

PYRAMIDOVÉ OHNIŠTĚ a výroba dřevěného uhlí + gril

Výroba biouhlu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: