Jak úspěšně léčit diabetickou nohu? Spolehněte se na aktivní kyslík

Syndrom diabetické nohy je vážnou komplikací cukrovky, která může vést až k amputaci končetiny. Jak se bránit? Využijte alternativní metodu – léčbu ozonem. Jak vám pomůže?

Syndrom diabetické nohy postihuje dolní končetiny. V pokročilých stádiích cukrovky (diabetes mellitus) při absenci řádné léčby dochází až k chirurgickému řešení – odstranění zasažených částí, nebo amputaci končetiny. 

Bohužel je tento problém poměrně častý a počet amputací je hrozivý – jedná se až o 7 500 amputací ročně

Přitom lze komplikacím zabránit prevencí a efektivní léčbou

Nejdříve si však pojďme říci, proč syndrom diabetické nohy vůbec vzniká. 

Diabeticka noha

K syndromu diabetické nohy přispívá špatné hospodaření buněk s energií 

Základ lidského těla tvoří buňka, a proto je důležité k “diabetické noze” přistupovat od základního stavebního kamene organismu. 

Moderní obory zabývající se metabolismem na úrovni buňky se snaží poznat a pochopit buněčné základy z energetického hlediska. Nejen tedy v rámci našeho zaběhlého chápání, kde převládá klasická fyzika a biochemie. 

Diabetes je typickou formou poruchy energie buňky 

Syndrom diabetické nohy a cukrovky obecně je způsobený právě formou poruchy buňky v umění hospodařit s energií. V umění získávání energie při procesu oxidace živin, zvláště cukrů, ale i u tuků a bílkovin.

Na nedostatek energie jsou citlivé právě nejvíc cukry, pak tuky a nakonec bílkoviny. Proto je toto metabolické onemocnění tak významné, že postihuje všechny složky metabolismu. 

Málo energie se tak rovná nedostatku kyslíku v tkáních. Proto se tak často u “diabetické nohy” projevují nehojící se rány při poranění a náchylnost k infekci

Kde tedy vzít potřebnou energii?


Ozon umí doplnit chybějící volnou energii a léčit diabetickou nohu


Aktivní kyslík (ozon O3) vstupuje do oxidačních pochodů. Při rozpadu na kyslík O2 poskytuje volnou energii buňkám. V případě rozpadu cukrů provádí úplnou oxidaci glukózy bez vzniku kyseliny mléčné a volných radikálů. 

V praxi to znamená, že ozon odstraňuje oxidační stres buňky a zabraňuje poškození biomolekul. Brání rozvoji neuropatie, rozvoji ischémie. Navíc silně působí na bakterie, plísně a viry. Tím brání i rozvinutí infekcí u diabetiků.

Ozonový generátor se osvědčil pro léčbu diabetické nohy ve všech stádiích

Během ozonové terapie dochází ke snižování hodnot glykemie (možnost hypoglykemie a snížení dávek insulinu). Často je toto snížení trvalého charakteru.

Následuje velice rychlé hojení poškození pokožky a odeznění infekcíZdrave nohy

Ozonovou terapii absolvovali také pacienti, u nichž hrozila amputace dolních končetin. I tyto těžké stavy se daly zvládnout a k amputacím nedošlo

U některých pacientů uplynulo od termínu navržené amputace již mnoho let a končetina je plně funkční.

Ozonová terapie má ovšem i další blahodárné účinky:

  • Prokrvuje nejen periférní a dolní končetiny, ale zejména i všechny vnitřní orgány.
  • Snižuje a zabraňuje rozvoji komplikací jako je právě diabetická noha, ale také neuropatie a mikroangiopatie
  • Funguje jako prevence nejen diabetických komplikací. 

Léčbu diabetické nohy můžete konzultovat s odborníkem, který vám doporučí postup léčby. 

Skvělou a příjemnou možností, jak “diabetickou nohu” uzdravit a předcházet problémům, je ozonový generátor s vakem na obě nohy, díky kterému přispíváte svému zdraví z pohodlí domova.

Zaujal vás ozon a jeho pozitivní účinky na léčbu diabetické nohy?
Spojte se s námi a nechte si poradit >> 

Zjistěte vše o generátoru ozonu na jednom místě

SHLÉDNĚTE NÁZORY EXPERTA

Shoptet O3 tým

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení