Jak si můžeme pomoci při přenosu zánětu nosohltanu a s jeho původci?

Horní cesty dýchací a zejména nosohltan jsou infekcí postiženy velmi často. Většina těchto infekcí se šíří kapénkovou cestou, tzn. kašlem, kýcháním, přímým kontaktem s infikovaným povrchem sliznic.

Etiologicky se může jednat o virový i bakteriální původ, přičemž viry převažují. Více než 200 různých virů může vyvolat akutní onemocnění dýchacích cest a z nich zejména zástupci těchto rodů: paramyxoviry, pikornaviry, koronaviry, adenoviry a herpesviry. Viry často vyvolávají epidemie, zejména v zimě a časně z jara (chřipka, respirační syncytiální virus) a na podzim (parachřipka).chripka

Na tento virový zánět může nasednout bakteriální infekce. V našem těle máme 1000x více bakterií, než našich vlastních buněk. Jeden se až diví, jak to můžeme vlastně přežít?

Jednak je to vzájemně prospěšná symbióza - soužití. Dále je to díky imunitním reakcím naších leukocytů. Na to, co do těla nepatří, vyšle bílé krvinky, které pomocí svých zbraní cizí neprospěšné látky zničí, odstraní a tělo je vyloučí. Mezi tyto zbraně patří i ozon.

Coronavir zjišťujeme výtěrem z nosohltanu pomocí PCR testů. Tento test však nerozliší, zda máme na sliznici vir živý nebo mrtvý. Navíc odhady testů a jeho spolehlivosti kolísají od 30 až do 90%. Proto dává smysl testovat pouze lidi s příznaky, jinak si vyrábíme jen nepřesné počty nakažených. Mít virus v nosohltanu neznamená být nakažený. Také proto matka příroda tento přirozený filtr vymyslela.


„Dostupná data a vlastní poznatky z ČR týkající se délky přežívání viru v nosohltanu pacientů ukázaly, že virus je životaschopný po dobu 8–10 dnů na sliznicích u většiny pacientů. Proto zejména pacienti s opakovaně prokazovanou PCR pozitivitou jsou sice laboratorně pozitivní, ale jedná se o záchyt mrtvého viru a pacient není infekční pro své okolí a nemusí být izolován po celou dobu, kdy je pozitivní,“ zdůvodnil změny epidemiolog Roman Chlíbek.

zdroj - https://koronavirus.mzcr.cz/ministerstvo-zdravotnictvi-aktualizovalo-algoritmus-k-ukonceni-karanteny/ 


Ozon_anti_coronavirus_setAby virus zachycený na sliznici neměl šanci přežít, lze použít přípravek FULL-OXY antimicrobial, který životnost virů na sliznici zkrátí na minuty. Z vlastní dlouholeté zkušenosti doporučuji jeho užití alespoň 2x denně vetřít na sliznici nosu. Jiné způsoby využití ozonového koncentrátu FULL-OXY jsou k nalezení >> ZDE <<

Na ruce používáme často desinfekci, která pokožku však extrémně vysušuje. Vhodné je použít Ozon body balm s ozonem na regeneraci kůže rukou a zároveň tak posílit i desinfekci rukou. Popraskané a vysušené ruce jsou náchylnější k výskytu infekce a jejímu dalšímu přenosu.

Ústa a rty ošetříme výborným Ozon lip balmem s mátou a limetkou, který vám zaručí dokonalou ochranu, výživu, hydrataci a regeneraci vašich rtů. Pro všechny případy je tak připravený základní balíček ochrany nosu, rukou a rtů v podobě ucelené ozonové sady.

Za celý ozonový tým přeji všem hlavně pevné zdraví!

Autor: MUDr. Milan Veselý

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení