O nás

Příběh značky ozon.cz

Na počátku stál vizionář, zralý a zkušený lékař Dr. Milan Veselý. Vidina využití užitečných vlastností ozonu v medicíně přerostla v celoživotní misi, která vyústila v první a jedinou českou kosmetiku s ozonem. Projděte si celý příběh rodinné značky ozon.cz.

Mezníky vývoje ozonové kosmetikykosmetika_no3OO_oceneni

1990 – První aplikace ozonu ve Středisku Reflexní Terapie, které fungovalo plných 25 let.

2000 – První ucelené knižní vydání na českém trhu o působení ozonu nejen na člověka s názvem Nová terapie - nová naděje. kniha_old

2005 – Registrace ochranné známky No 3OO ® O3_R

2006 – Registrace FULL-OXY creamu jako kosmetiky. Start výroby první české kosmetiky s ozonem.

2007 – Registrace biocidu FULL-OXY antimicrobial. Jako první a jediná společnost na světě.

2011 – Vyvinutí ozonového hydrofobního krytí Tyl FULL-OXY antimicrobial.

2017 – Vývoj nové řady ozonové kosmetiky.

2018 – Uvedení současné řady ozonové kosmetiky a sepsání nové odborné publikace na téma Aktivní kyslík - trikyslík O3 - OZON - jako lék.

2020 – Kompletní rebranding a rozšíření portfolia produktů a služeb.

2022 – Nové knižní vydání Tajemství ozonu O3 jako lék ve světle souvislostí po roce 2020.


Od prvních myšlenek po svěží ozonovou kosmetiku

Dr. Milan Veselý položil v České republice základ zcela novému lékařskému oboru – ozonové terapii. Chcete-li se seznámit s celou zápletkou vzniku ozonové kosmetiky, čtěte dál.

První použití ozonu v roce 1900

Použití ozonu v medicíně se Dr. Milan Veselý věnuje již od roku 1990. Poprvé ozon aplikoval ve vlastním zdravotním Středisku Reflexní Terapie.SRT

Celá léta však trvalo, než se vůbec někdo trochu začal zajímat, že je to vůbec možné. Proto první přístroj tak Dr. Veselý dovezl k léčbě z Německa.

Pak inicioval vznik, vývoj a výrobu ozonu v Česku. Jezdil tak po výstavách a novou terapii propagoval po celé republice. Poté si z Německa a z Rakouska dovezl první ozonem sycený olivový olej. Následně přemluvil svého kamaráda, aby dovezl z Kanady potřebnou technologii pro jeho výrobu. To dalo vznik zcela nové ozonové masti se specifickými vlastnostmi.

Zlomové roky 2005 a 2006 – ochranná známka a první ozonové produktyN°3OO_kosmetika

V roce 2005 byla zaregistrována ochranná známka, jak ji užíváme dodnes. V následujícím roce se podařilo zaregistrovat FULL-OXY cream jako kosmetiku. Tím mohla začít výroba první české kosmetiky s ozonem.

Celá její produktová řada byla primárně pro potřeby diabetiků. Na přání pak vznikala klasická kosmetická řada pro denní použití. Najít však spolehlivého výrobce také nebylo vůbec jednoduché. Nikdo stále nevěřil, že kosmetika bude skutečně stabilní. Nakonec se toho mistrně zhostila malá česká firma, se kterou úspěšně spolupracujeme dodnes.

Jako první na světě s registrovaným biocidem v roce 2007

V roce 2007 se nám ve spolupráci s výrobcem podařilo jako první a zatím jediné společnosti na světě zaregistrovat FULL-OXY cream pod názvem FULL-OXY antimicrobial jako biocid.

To umožnilo vstup do medicíny a splněním dlouholetého snu Dr. Veselého - mít unikátní přípravek na krytí ran. Další česká firma se toho úspěšně ujala a společně byl vyvinut Tyl FULL-OXY antimicrobial na krytí ran v roce 2011.

2017 a 2018 – vývoj a uvedení nové řady ozonové kosmetiky

N°3OO_team

V roce 2017 jsme začali vyvíjet novou řadu kosmetiky a v roce 2018 uvedli tak na trh současnou produktovou a ryze českou nabídku. Komu je hlavně určena, co vám to ulehčí, v čem prospěje v jakých partiích a situacích, ale hlavně PROČ, se přímo dozvíte v sekci Proč právě ozon.cz nebo pak v celistvém a odborném přístupu autorských publikací Ozon jako lék.

Přítomnost a budoucnost – rodinné zázemí a další vývoj

V dnešní podobě jsme tak ryzí rodinný podnik v čele se svým původním zakladatelem MUDr. Milanem Veselým, jeho synem Ing. Jirkou Veselým a vnukem Richardem Stočesem se svými rodinami.

Jsme tedy plně profesionální tým s bohatou skladbou životních i profesních zkušeností a inovativních pohledů prakticky ověřených již po 3 různé věkové generace. 

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.
Vždy uvítáme upřímné názory, osobní zkušenosti a těšíme se na vás. 

 Za celý tým srdečně zdravíme  OzonCZ_logo