DexShell - časté dotazy

Opravdu jsou ponožky DexShell nepromokavé? DexShell_waterproof

Ano, plnou nepromokavost zajišťuje membrána Porelle®, která je nalaminována mezi vnitřní a vnější vrstvu ponožky. Membrány Porelle® vyrábí společnost PIL Membranes s více než 30-ti letou zkušeností na trhu.

Udrží ponožky moje nohy v teple?

Ano, ponožky DexShell jsou větru odolné, což značně napomáhá k udržení nohou v teple. Faktor zateplení ponožek uvádíme vždy v hodnotách od 1-5 a najdete je u popisku ednotlivých typů ponožek. 5 mají opravdu teplé ponožky do mrazivého počasí, naopak nejnižší se hodí spíše na léto. Zlatý střed klidně na jaro, nebo podzim.

Můžu nosit s ponožkami DexShell i běžné ponožky?

Samozřejmě. Více vrstev ponožkám nijak nevadí. Záleží pouze na tom, co je pro vás příjemnější.

 DexShell_socks

Jsou produkty také prodyšné?

DexShell pro své produkty vybírá léty prověřené membrány anglické značky Porelle, které kromě voděodolnosti, mají také schopnost propouštět vodní páry.

Jak ponožky vyperu, když jsou vodotěsné?

Ponožky stačí obrátit naruby. Je možné je prát v ruce nebo v pračce s šetrným režimem a max. teplotou 40°C. Při sušení ponožky nepokládejte na přímý zdroj tepla! Je také potřeba ponožky vysušit z obou stran. Jakmile uschne vnitřek ponožky,
obrátit a nechat usušit vnější vrstvu ponožky. Více naleznete ZDE.

 

Můžou ponožky DexShell propustit vodu dovnitř?

To je možné pouze ze předpokladu, že dojde k poškození membrány nebo za extrémních podmínek, kdy dojde k natečení ze shora. Tomu lze zabrániti koupí ponožek s pružnou manžetou v horní části (DexShell Wadding). Avšak úplně nejlepší je zastrčit ponožky pod dlouhé nepromokavé kalhoty.